Požár sazí v komíně - 2. 6. 2014

Ve středu 2. 6. 2014 ve 21:47 hod. byl nahlášen na tísňovou linku hasičů požár sazí v komíně rodinného domu číslo 488. Na místo byla vyslána jednotka SDH Veřovice a HZS Nový Jičín. Naše jednotka po příjezdu na místo požáru provedla prozkoumání situace a zjistila, že se jedná o požár sazí v komínu RD. K uhašení byl použit práškového RHP ze dvířek v půdním prostoru. Poté předala místo požáru veliteli jednotky HZS z Nového Jičína, ten povolal žebřík, neboť se nedalo dostat na střechu domu. Poté byl vyčištěn komín pomocí kominického nářadí a vybrány saze z vymetacích dvířek komínu. Po ukončení hasebných a čistících prací se jednotka vrátila zpět na základnu.

Při požáru bylo přítomno 12 členů  naší zásahové jednotky s oběma zásahovými vozy - Renault se stříkačkou  PS12 a  cisterna CAS32 T148.