Víkendové soustředění mladých hasičů  19.-21.6.2015

O víkendu 19. – 21. 6. jsme uspořádali pro naše mladé hasiče víkendové soustředění, kterým jsme chtěli rovněž zakončit školní rok. V pátek jsme se sešli jako každý týden v hasičském kroužku. V plánu bylo, přestěhovat se po ukončení kroužku na kynologické cvičiště, kde jsme měli strávit celý víkend s nocováním ve stanech. Bohužel nám nevyšlo vůbec počasí, tak jsme zůstali u hasičské zbrojnice a ve chvílích, kdy nepršelo, jsme měli pro děti připraveno spoustu her. Po večeři, jsme se rozhodli trochu zpestřit našim hasičům jejich kroužek slaňováním. Slaňování z věže hasičské zbrojnice si vyzkoušeli nejprve vedoucí mladých hasičů a posléze pár odvážlivců ze zkušenějších mladých hasičů. Ze spodu vypadalo slaňování velmi jednoduše, ale ti co si to vyzkoušeli na vlastní kůži, věděli své. Když už se začalo stmívat, museli jsme slaňování ukončit a děti byly vyslány ke spánku.

V sobotu ráno nás čekalo brzké vstávání, protože jsme vyrazili na hasičskou soutěž do Prchalova. Poté co jsme se vrátili zpět na základnu, padla na naše hasiče únava. Ať už to bylo včerejším ponocováním nebo sluníčkem na soutěži. Děti si tedy při polední siestě schruply při pohádce. Kolem čtvrté hodiny nás postupně začali navštěvovat další hasiči, poněvadž jsme pořádali v hasičárně tradiční škvaření vaječiny. Mezitím se děti probraly, a byly pro ně připraveny další soutěže a hry a taky výborná vaječina k jídlu. Na večer po setmění jsme měli připravenou pro děti bojovku. Bohužel díky neutichajícímu dešti jsme to museli vzdát.

V neděli ráno jsme vyrazili společně na krytý bazén do Valašského Meziříčí. To už bylo počasí sice o něco lepší, ale během celého dne se střídalo sluníčko s přeháňkami.  Odpoledne jsme náš společný víkend zakončili opékáním špekáčků. Děti si sbalily věci, uklidily po sobě klubovnu a byly vyslány domů.

I přes nevydařené počasí se víkendová akce dětem líbila a my doufáme, že příště nám vyjde lepší počasí.